Trasa rowerowa

Hotel Tatry Zgorzelisko– Tarasówka – Małe Ciche – Zazadnia – Wierch Poroniec – Hotel Tatry Zgorzelisko

długość 16 km, czas przejazdu 2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy od Hotelu Tatry na Polanie Zgorzelisko. Dalej jedziemy drogą leśną wzdłuż Maniowskiego Lasu, następnie zjeżdżamy stromą drogą polną przez Tarasówkę obok kaplicy Świętego Bartłomieja, skąd rozpościera się przepiękna panorama na Tatry i Podhale, do wsi Małe Ciche. Jadąc przez wieś prosto przez Błociska, skręcamy w lewo na drogę powiatową Oswalda Balzera, dalej przez Zazadnię dojeżdżamy do Wierchu Porońca, na Polanę Zgorzelisko.

Dla mniej zaawansowanych proponujemy przejazd wyciągiem Narciarskim Małe Ciche na Polanę Zgorzelisko.

Rodzaj nawierzchni: trasa o bardzo zróżnicowanym podłożu. Na odcinku od Małego Cichego do Zazadniej oraz od Zgorzeliska do Tarasówki jest to leśno-polna droga o piaszczysto-kamienistym podłożu. Na pozostałym odcinku trasę stanowi asfaltowa droga publiczna. Zaleca się jazdę na rowerze górskim.

 

Trasa rowerowa

Hotel Tatry Zgorzelisko– Tarasówka – Małe Ciche – Lichajówka  - Murzasichle

długość 12 km, czas przejazdu 1,5-2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy od Hotelu Tatry na Polanie Zgorzelisko, kierując się na prawo drogą leśną, następnie zjeżdżamy stromą drogą polną przez Tarasówkę obok kaplicy Świętego Bartłomieja do wsi Małe Ciche, następnie skręcamy w prawo w kierunku Lichajówki do Murzasichla.

Powrót przez Lichajówkę, wieś Małe Ciche i wyciąg narciarski na Polanę Zgorzelisko.

Certyfikaty

Partnerzy